محافظت از کمر در مقابل افزایش سنعمومی

محافظت از کمر در مقابل افزایش سن

ستون فقرات جوان می تواند درد کمتر و آزادی بیشتری برای شما فراهم کند.
بسیاری از ما با این صحنه واجه شده ایم- در آینه نگاه می کنید و خطوط روی صورت تان را مشاهده می کنید، اثر جانبی پیری که برای همه ما اتفاق می افتد. شروع به استفاده از کرم ضد پیری می کنید و چین و چروک به طور قابل ملاحظه ای بهبود می یابد و زندگی ادامه می یابد.
متاسفانه یک کرم جادویی که به همین راحتی بتواند مشکلات ستون فقرات مربوط به پیری را برطرف کند وجود ندارد. درست مانند چین و چروک، گاهی اوقات مشکلات ستون فقرات ناشی از افزایش سن به طور طبیعی با گذشت زمان اتفاق می افتند.

پیری و کمردرد

مشکلات تدریجی و از کار افتادگی دیسک و مفاصل امری طبیعی است، تنگی کانال نخاعی (باریک شدن کانال نخاع) نیز می تواند در دوران پیری رخ دهد.
دو بیماری بزرگ همراه با افزایش سن، بیماری دیسک دژنراتیو و آرتروز است. دیگر مشکلات می تواند شامل خشک شدن رباط های ستون فقرات و پوکی استخوان باشد.
بیماری دیسک دژنراتیو که در 40٪ افراد 40 ساله تجربه می شود و در افراد 80 سال به بالا به 80٪ افزایش می یابد، در دیسک هایی رخ می دهد که بافت آنها به تدریج از بیشتر آب به بیشتر چربی تغییر می کند. وقتی چربی بیشتر باشد، دیسک ها باریکتر و قابلیت کشسانی آنها کمتر می شود.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) می گوید 23٪ از بزرگسالان آمریکایی مبتلا به آرتروز هستند. این عارضه عمدتا مفاصل پشت ستون فقرات را تحت تأثیر قرار می دهد. مفاصل متورم می شوند كه دامنه حرکتی را كاهش می دهد و ممکن است به اعصاب نخاعی آسیب بزنند و باعث درد و ضعف شوند.
با گذشت زمان، رباط های اطراف و درون ستون فقرات خشک می شوند، دامنه حرکت را کاهش می دهند و باعث تنگی کانال نخاعی می شوند. از دست دادن استخوان یا پوکی استخوان در اثر تغییر در هورمون ها و سایر عوامل مانند تغذیه ایجاد می شود.
اما این همه چیز نیست. بله پیری یک روند طبیعی است، اما می توانید به ستون فقرات خود کمک کنید تا صرف نظر از سن شما "جوانی " بیشتری تجربه کند. چه اقدامات پیشگیرانه انجام دهید و چه قصد کاهش اثرات یک بیماری دردناک مرتبط با سن را داشته باشید، می توانید این نکات مهم را از متخصصان ما مطالعه کنید.

کمر درد و افزایش سن

1. تمرین حالت بدن خوب

از حالت بدن خوب استفاده کنید که می تواند ناشی از مراقبت از بدن و وضعیت بدن باشد. نمی توانید با روند طبیعی پیری و ژنتیک مبارزه کنید، اما می توانید با توجه به بدن عملکرد خود را به حداکثر برسانید.
حالت خوب بدن می تواند "اثرات تنگی کانال نخاعی ستون فقرات، بیماری دیسک دژنراتیو، فتق و همچنین خطر شکستگی ستون فقرات را کاهش دهد.

2. یوگا را امتحان کنید

همانطور که مشخص شده است، اگر امیدوارید که یک ستون فقرات سالم و جوان داشته باشید، یوگا می تواند بسیار مفید باشد. سه نکته برای ضد پیری کردن ستون فقرات است که شامل ورزش منظم، حفظ انعطاف پذیری و رسیدن به وزن ایده آل است.
یوگا یک فعالیت ضد پیری ستون فقرات است و این ورزش "قدرت، انعطاف پذیری، حالت و تعادل " را حفظ می کند.
اگرچه یوگا می تواند برای انواع بیماری های ستون فقرات مفید باشد، به طور خاص می تواند به درد آرتروز کمک کند.
شایع ترین بیماری که هیچ راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد، آرتروز مفاصل جلوی ستون فقرات است که باعث ایجاد خشکی، باریک شدن کانال نخاع یا یک کشیدگی عصب شود. یوگا می تواند اثرات این مشکلات را بر زندگی شما کاهش دهد.
از آنجا که سقوط و زمین خوردن می تواند بسیار آسیب زا باشد، یوگا می تواند با افزایش سن به تعادل شما کمک کند.

افزایش سن و کمر درد
3. ترک سیگار

سرطان ریه، بیماری های قلبی، دیابت، چین و چروک: آیا بخشی از بدن وجود دارد که سیگار کشیدن اثرات مضر بر روی آن نداشته باشد؟ اگر به دنبال سلامت ستون فقرات خود هستید، سیگار نکشید - سیگار کشیدن می تواند کمر شما را دچار آسیب کرده و ستون فقرات را نیز پیر کند.

4- به پزشک مراجعه کنید

اگر امیدوارید با گذشت عمر بدن خود را سالم، جوان و قدرتمند نگه دارید، جلوگیری از دارو مهم است و ستون فقرات نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع، این کاری است که باید قبل از هر چیز جدیدی انجام دهید.
ایجاد برخی تغییرات طبیعی است. بسیاری از آنها بدون علامت خواهند بود، اما برخی از آنها علامت دار می شوند. اگر به دلیل درد در ناحیه کمر و یا پاها عملکرد شما محدود شد، مراجعه به پزشک ستون فقرات را در نظر بگیرید.
 


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید
    دکتر علیرضا شیخی
    شماره تماس