شاید شما هم جزو افرادی باشید که بنا به هر دلیلی نیاز به یک جراح مغز و اعصاب با تجربه و باتشخیص بالا داشته باشید؛ در این مقاله سعی کردیم با ذکر برخی نکات شما را با ویژگی های یک جراح خوب و با تجربه آشنا کنیم.

یکی از مشکلات اساسی در کودکان بیماری های مغز و اعصاب است که از مهم ترین بیمارهای مغزی میتوان به تومورهای مغزی،صرع، آنسفالیت وهیدروسفالی اشاره کرد که هر چه سریعتر باید به درمان این اختلالات پرداخت تا از بروز عوارض جبران ناپذیر در کودک پیشگیری کرد.

تومورهای اعصاب محیطی توده‌هایی هستند که در نزدیکی یا بر روی رشته‌های بافت عصبی که پیام را از مغز به دیگر نقاط بدن منتقل می دهند،رشد می‌کنند.این تومورها دارای انواع مختلفی است.که به کمک جراحی میتوان این تومورها را خارج کرده وعلائم درد بیمار را کاهش داد.

جراحی ونتریکولوستومی اندوسکوپیک اغلب جهت درمان بیماری هیدروسفالی انجام میگیرد. که این جراحی با تجهیزات مخصوص وبا حداقل تهاجم انجام می گیرد.و سبب خروج مایع مغزی و نخاعی از بطن های مغز می گردد.

مهره های کمر با وجود محکم بودن ممکن است در اثر وارد شدن ضربه وبسیاری عوامل دیگردچار شکستگی و فرو ریختن بشوند که به موجب آن، عارضه شکستگی مهره های کمری ایجاد می شود.در این مقاله به شناسایی علائم وانواع و راههای درمان این عارضه پرداخته ایم.

مهره های کمر ممکن است در اثر آسیب و بسیاری از عوامل دیگر دچار جابه جایی یا لغزندگی شوندکه به این عارضه لغزندگی مهره های کمر یا سرخوردگی مهره ها میگویند.خوشبختانه امروزه برای درمان این عارضه، روش های بسیاری ارائه شده است در این مقاله به توضیح این راهکار های درمانی پرداخته ایم.

دستگاه عصبی مرکزی شامل مغز و نخاع می باشند. که خود مغز به اجزای مختلفی تقسیم می شود .درقسمت دوم این مقاله دستگاه عصبی مرکزی به بررسی آناتومی قسمت های مغز میانی وپایینی و نخاع پرداخته ایم .شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنم تا بیشتر با این دستگاه عصبی آشنا شوبد.

بیماری آنسفالیت از بیماری های نادر مغزی است که به دو نوع حاد و خفیف تقسیم می شود.راههای درمان بسیاری برای مقابله با این بیماری از قبیل مصرف دارو و ...وجود دارد که در این مقاله به شناسایی روش درمان و مقابله با این بیماری ویروسی پرداخته ایم.

بیماری ام اس از جمله اختلالات سیستم عصبی می باشد .که هنوز علت اصلی تشکیل و درمان این بیماری کشف نشده است .ولی برخی درمان های دارویی وفیزیکی جهت کاهش علائم ارائه شده است که در این مقاله به شناسایی نحوه تشخیص و درمان این بیماری عصبی پرداخته ایم.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس