بسته به این که از چه کسی این سوال را بپرسید، ممکن است پاسخ های مختلفی در پاسخ دریافت کنید. درست است که علائم فتق دیسک می توانند با گذشت زمان حتی بدون مداخله پزشکی فروکش کنند. اما آیا این بدان معناست که فتق دیسک به خودی خود بهبود یافته است؟

فرایندهای تشخیصی برای بیماری دیسک دژنراتیو و فتق دیسک شامل طیف وسیعی از روش ها است که دیسک را به عنوان منبع درد تأیید می کنند و همچنین مکانیک و آناتومی منشاء درد را نشان می دهد.

مدت زمان درد سیاتیک به طور معمول به نوع و شدت مشکل زیر بنایی بستگی دارد. در حالی که سیاتیک معمولاً ظرف چند هفته برطرف می شود ، اما بیماری های خاصی می تواند علائم شما را تا دو سال ادامه دار کند.

یک سری اعصاب نخاعی از قسمت پایین ستون فقرات به سمت پایین حرکت می کنند و به پاها ختم می شوند. وقتی ریشه های عصب (بخشی از عصب هنگام خروج از ستون فقرات) این اعصاب نخاعی تحریک یا فشرده شوند، درد پا ممکن است ایجاد شود. اگر عصب در نزدیکی مفصل ران، زانو یا پای شما فشرده شود، درد پا نیز ممکن است ایجاد شود.

کمر درد ممکن است هنگامی که کمترین انتظار را دارید به سراغ شما بیاید. در یک لحظه به راحتی در مقابل تلویزیون می نشینید و مشغول به تماشا هستید و لحظه ای دیگر تلاش می کنید بایستید و اوه! - یک درد شدید در قسمت تحتانی کمر شما شروع می شود.

فتق دیسک کمر می‌تواند بر اعصاب ستون فقرات فرد فشار آورده و باعث ایجاد درد، ضعف و بی حسی در گردن، کمر، بازوها و پاها شود. گاهی اوقات این علائم می توانند به اندازه ای شدید باشند که زندگی فرد را مختل کنند.

پارگی دیسک زمانی حاصل می شود که مواد تشکیل دهده دیسک به طور کامل از جای اصلی خود خارج شود و بروی مهره های ستون فقرات بریزد.پارگی دیسک بین مهره‌های ستون فقرات کمر می‌تواند باعث درد و بی حسی شدید شود.که در این مقاله به معرفی این عارضه و تفاوت با فتق دیسک پرداخته ایم.

سیاتیک دردی است که از اعصاب سیاتیک منشا گرفته و از قسمت پایینی کمر به سمت پایین تا پشت پا امتداد می‌یابد.اما فتق دیسک کمر عبارت است از بیرون زدگی بخش داخلی دیسک بین مهره ها که در این مقاله به بررسی تفاوت های این دو اختلال ستون فقرات پرداخته ایم.

فتق دیسک کمر عارضه ای است که به دلیل بیرون زدگی دیسک کمر حاصل می گرددو به موجب آن سبب فشار آمدن به ستون فقرات و ایجاد علائم مختلفی در فرد خواهد شد .که خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی جهت درمان این اختلال راههکار های زیادی ارائه شده که در این مقاله به توضیح این موضوع پرداخته ایم.

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس