ترک سیگار قبل از انجام جراحی فیوژن ستون فقراتعمل های جراحیعمل ستون فقرات - spinal surgery

ترک سیگار قبل از انجام جراحی فیوژن ستون فقرات

تحقیقات زیادی ثابت کرده است که سیگار کشیدن برای بیمارانی که قرار است تحت جراحی فیوژن ستون فقرات قرار گیرند مضر است؛ اما سیگار کشیدن چقدر بد است؟ چگونه بر همجوشی و فیوژن ستون فقرات تأثیر می گذارد؟ برای کمک به افزایش شانس موفقیت ترک سیگار چه چیزهایی باید بدانم؟ این مقاله به این سوالات و موارد دیگر می پردازد.

مشکلات جراحی ستون فقرات مرتبط با سیگار

سیگار کشیدن باعث ایجاد تعدادی از مشکلات قابل توجه در بیماران تحت فیوژن ستون فقرات از جمله موارد زیر می شود:
•    کاهش موفقیت جراحی فیوژن ستون فقرات به میزان قابل توجه (که اصطلاحاً پسودوآرتروز نامیده می شود)
•    نتایج بالینی کاملاً ضعیف تر (برای مثال کاهش درد) صرف نظر از اینکه فیوژن موفقیت آمیزی در ستون فقرات حاصل شده باشد یا خیر
•    توانبخشی عملکردی ضعیف تر بعد از جراحی
•    رضایت کلی بیمار از جراحی ستون فقرات کاهش می یابد
با توجه به این یافته ها، ترک سیگار قبل از انجام جراحی فیوژن ستون فقرات می تواند شانس بیمار را برای دستیابی به کاهش درد و نتیجه بالینی موفقیت آمیز افزایش دهد.

اطلاعات ارائه شده در این مقاله نه تنها در مورد سیگار کشیدن بلکه در مورد همه اشکال نیکوتین و هر محصولی که نیکوتین را وارد بدن فرد می کند صدق می کند، مانند:
•    جویدن تنباکو
•    سیگار برگ
•    پیپ
•    چسب نیکوتین
•    آدامس نیکوتین

مزایای ترک سیگار قبل از همجوشی نخاعی

از نظر فلسفی، کاملا منطقی است که یک جراح موافقت خود را با انجام جراحی فیوژن تا قبل از ترک سیگار توسط بیمار اعلام نکند. برخلاف بسیاری از جراحی ها، جراحی های همجوشی معمولاً از نظر پزشکی اورژانسی و ضروری نیستند - انجام عمل جراحی انتخاب بیمار است و این یک جراحی گسترده است که نیاز به ریکاوری زیادی دارد.
منطقی است که قبل از اقدام به جراحی اطمینان حاصل شود که بیمار در بهترین وضعیت برای ریکاوری قرار دارد. بر این اساس، بسیاری از جراحان ستون فقرات به بیماران خود قبل از انجام جراحی همجوشی ستون فقرات آزمایش ادرار را تجویز می کنند تا اطمینان حاصل شود که در بدن آنها نیکوتین وجود ندارد و در واقع سیگار را ترک کرده اند.
تمام تحقیقات و یافته های بالینی ارائه شده در این مقاله بر اهمیت ترک سیگار قبل از جراحی همجوشی ستون فقرات و پرهیز از استعمال سیگار پس از عمل تأکید می کند. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که:
•    اگر تا زمان جراحی سیگار بکشید، بعید است پس از جراحی سیگار را ترک کنید. بهتر است حداقل یک ماه قبل از عمل جراحی آن را ترک کنید.
•    هرچه بیشتر قبل از جراحی سیگار بکشید، حفظ پرهیز از سیگار بعد از جراحی دشوارتر خواهد بود
•    هرچه بیشتر از استعمال دخانیات قبل از جراحی خودداری کنید، پس از جراحی نیز خودداری خواهید کرد

صرف نظر از پیشرفت های فنی برای دستیابی به همجوشی مناسب در افراد سیگاری، بهترین نتایج کلی، به ویژه تسکین درد، در افراد غیر سیگاری و سیگاری هایی که سیگار را با موفقیت ترک می کنند، حاصل می شود.
درک این یافته ها می تواند به شما و جراح کمک کند تا یک برنامه درمانی تهیه کنند که بیشترین احتمال کمک به شما برای ترک سیگار و داشتن نتیجه موفقیت آمیز جراحی ستون فقرات را داشته باشد که شامل همجوشی مناسب و همچنین کاهش درد و رضایت بیشتر از جراحی باشد.
 

منبع


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید
    دکتر علیرضا شیخی
    شماره تماس