نکات مهم برای پیشگیری از آسیب دیدگی کمر و پشت در محل کاربیماری های ستون فقرات

نکات مهم برای پیشگیری از آسیب دیدگی کمر و پشت در محل کار

آیا می دانستید که تنها مشاغل با فشار کاری زیاد نیستند که به کمر درد منجر می شوند؟ آیا در طول روز پشت میز می نشینید و از کامپیوتر استفاده می کنید؟ شما نیز در معرض خطر قرار دارید. با ما باشید تا در مورد نکات مهم برای پیشگیری از آسیب دیدگی کمر و پشت در محل کار بیشتر بدانید.

در بیشتر افراد رفتن به محل کار به صورت روزانه یک واقعیت است. نیست که برای امرار معاش چه کاری انجام می دهید، همه مشاغل می توانند بر سلامت ستون فقرات و عضلات پشت شما تأثیر منفی بگذارند.

طبق داده های سازمان ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) ، بخشی از وزارت کار ایالات متحده ، اختلالات اسکلتی - عضلانی مربوط به کار (WMSD) یکی از مهمترین دلایل از دست دادن یا محدود شدن مدت زمان کار است. برخی مشاغل خاص ، مانند کارهای فیزیکی، می توانند فرد را در معرض چنین مشکلاتی قرار دهند، اما حتی کارمندان اداری نیز از ابتلا به مشکلات ستون فقرات در امان نیستند. پیشگیری مهم است، همینطور در صورت بروز درد یا آسیب درمان در اسرع وقت.

چه کسی در معرض کمردرد است؟

اختلالات اسکلتی - عضلانی که روی کمر و ستون فقرات تأثیر می گذارند یک مشکل جهانی است. سازمان بهداشت جهانی داروهای اظهار داشت ، "در ایالات متحده ، حدود 149 میلیون روز کاری هر ساله به دلیل کمردرد از دست می رود ، هزینه های کلی 100 تا 200 میلیارد دلار آمریکا تخمین زده می شود... "یک مقاله در سال 2017 نشان می دهد که این مشکل به وضوح ادامه داشته است. WHO کمر درد را به عنوان علت اصلی ناتوانی در جهان معرفی کرد.

انستیتوی ملی ایمنی و بهداشت شغلی (NIOSH) ، بخشی از CDC ، پنج عامل اصلی خطر را ذکر کرده است:

1.    بلند کردن معمول اشیا سنگین
2.    قرار گرفتن روزانه در معرض لرزش کل بدن (به عنوان مثال استفاده از هیلتی یا رانندگی لیفتراک)
3.    کار بالاتر از سر معمول
4.    کار کردن در وضعیت خمش مزمن گردن 
5.    انجام کارهای تکراری فشاری

پیشگیری از کمر درد

کمر درد در دفتر کار

مایکل گلداسمیت ، دکتر جراح ارتوپدی می گوید: این لیست ممکن است شما را به این باور برساند که خطر بیشتر برای افرادی است که مشغول کار فیزیکی هستند اما فریب نخورید. دلیل شماره چهار برای هر کسی که با کامپیوتر کار می کند بسیار رایج است. اگر تمام روز به صفحه نمایش کامپیوتر نگاه کنید ، شما در معرض خم شدن ستون فقرات گردنی هستید که می تواند منجر به گردن درد و کمر درد شود.
دکتر گلداسمیت توضیح می دهد: "نشستن طولانی مدت فشار و وزن فوق العاده ای را بر روی کمر ایجاد می کند."

وقتی هشت ساعت در روز می نشینیم ، از عضلات اصلی شکم و عضلات پشت و کمر استفاده نمی کنیم. هرچه بیشتر بنشینیم و از این عضلات کمتر استفاده کنیم، بیشتر به چرخه معیوب خمیده شدن ، وضعیت نامناسب بدن و افزایش فشار روی عضلاتی که فعالیت ندارند، دامن می زنیم. "

جلوگیری از آسیب دیدگی در محل کار

برای جلوگیری از کمردرد یا جلوگیری از وخیم تر شدن آن لازم نیست شغل خود را عوض کنید. دکتر گلداسمیت می گوید: "اینکه آیا فردی پشت میز کار می کند ، کارگر ساختمانی است یا یک ورزشکار مهم نیست، هرگز نباید بین حرفه یا سلامت ستون فقرات خود یکی را انتخاب کنند." "با پیشرفتهای امروز پزشکی ، تقریبا همیشه یک راه حل برای تسکین درد و بازگشت بیمار به سطح فعالیت منظم خود وجود دارد."

مراقب روش های اصلی برای سلامت پشت و ستون فقرات باشید. این چیزی نیست که قبلاً هرگز نشنیده باشید. بلند کردن با پاها و نه کمر ، حفظ وزن مناسب همراه با رژیم غذایی سالم و تمرینات کششی قبل از فعالیت بدنی همه به شما کمک می کنند.

به طور کلی آمادگی جسمانی نیز حیاتی است. این موضوع نه تنها شامل ورزش منظم بلکه دانستن زمان استراحت به بدن است. چه شما در شغلی باشید که شامل نشستن پشت میز باشد یا در شغلی که نیاز به فعالیت روزانه داشته باشد، آنچه مهم است ، برنامه روزانه تناسب اندام شماست.
اگر شغل فعال تری دارید ، بیشتر در بهبودی در ساعات خارج از کار خود تمرکز کنید و شاید فقط یک قدم زدن خوب کافی باشد. اگر بیشتر اوقات روز بی تحرک هستید ، ممکن است بخواهید به باشگاه بدنسازی ، استخر یا ورزش دیگر مراجعه کنید.

پیشگیری از کمر درد در محل کار

مراجعه به متخصص ستون فقرات بعد از آسیب دیدگی در محل کار

اگر درد شما مداوم است یا فکر می کنید آسیب دیده اید ، وقت آن است که به یک متخصص مراجعه کنید. تشخیص صحیح منجر به درمان صحیح می شود که می تواند شامل مواردی از استراحت تا جراحی باشد. فیزیوتراپی و مدیریت درد نسخه های معمول کمردرد در محل کار است.

این احتمال وجود دارد که درد مزمن کمر فقط با دارو برطرف نشود و هیچ رویکردی متناسب با همه وجود ندارد. در حالت ایده آل ، هر بیمار باید یک برنامه درمانی شخصی داشته باشد که شامل دارو، فیزیوتراپی و مداخلات مانند تزریقات باشد. یک رویکرد چند رشته ای برای درد مزمن کلیدی است و بهترین روش درمانی با منافع طولانی مدت است.

نکته ای که دکتر گلداسمیت در مورد آن بسیار محتاطانه صحبت می کند ، مواد مخدر است. مطالعه سال 2015 در BMJ نشان می دهد که مواد مخدر به شما کمکی نمی کنند تا سریعتر به کار خود برگردید و کنترل درد فقط در کوتاه مدت موثر است. درمان کمردرد به طور کلی نباید شامل مواد مخدر باشد. مخدر ها داروهای اعتیادی هستند که ریشه مشکل را حل نمی کنند. بزرگترین مسئله کمردرد ، التهاب است که می تواند با استفاده از داروهای ضد التهاب ، فیزیوتراپی و ورزش رفع شود. "

گرچه کار ممکن است یک ضرورت باشد ، اما درد کمر مربوط به کار لازم نیست. مراقب خود باشید و از کارهای ساده ای که می توانید برای جلوگیری از مشکلات انجام دهید آگاه باشید. اگر مشکلی از قبل وجود دارد، به پزشک مراجعه کنید و دریابید که به چه درمانی نیاز دارید. کار نباید همراه با درد باشد. باهوش باشید و مراقب باشید تا اوقات دور از کار شما آرامش بخش و بدون درد باشد.
 

منبع


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید
    دکتر علیرضا شیخی
    شماره تماس