چگونه از نظر روانشناختی خود را برای جراحی کمر آماده کنیمعمل های جراحی

چگونه از نظر روانشناختی خود را برای جراحی کمر آماده کنیم

قبل از جراحی کمر ، یک برنامه آماده سازی ایجاد کنید

یک برنامه کامل می تواند در کل روند جراحی کمر مفید باشد ، از جمع آوری اطلاعات مطابق با روش مواجهه شخصی تا کنترل کافی درد و کمک به اطمینان از سطح مناسب قاطعیت در کادر پزشکی از این موارد هستند.

 

جمع آوری اطلاعات دقیق در مورد جراحی کمر

مقدار و کیفیت اطلاعاتی که بیمار باید در مورد جراحی کمر جمع آوری کند تا نتیجه بهینه باشد تابعی از سبک شخصیتی وی و همچنین حافظه و درک اطلاعات پزشکی است.

یک تئوری طولانی مدت این است که هرچه فرد اطلاعات بیشتری در مورد روش جراحی کمر و فرآیند  بهبودی داشته باشد ، عملکرد بهتری پس از عمل خواهد داشت. اگرچه در بسیاری از مطالعات ، مزایای مثبت ارائه اطلاعات به بیماران جراحی مشخص شده است ، اما نتایج با یافته های دیگر در برخی موارد اختلاف داشته است.

افراد در نحوه مدیریت بهتر اطلاعات مربوط به حوادث استرس زا مانند جراحی ستون فقرات تفاوت نشان می دهند. این سبک های مختلف شخصیتی در مواجهه ، افراد را به دو گروه تقسیم کرده است که برای آماده سازی جراحی اعمال می شود:

  • "ناظران" - جویندگان اطلاعات. هرچه اطلاعات بیشتری در مورد جراحی کمر به آنها داده شود ، بهتر عمل خواهند کرد. اگر اطلاعات کافی به آنها داده نشود ، به دلیل عدم احساس کنترل ، میل به افزایش اضطراب خواهند داشت.
  • "بلانتر ها" - عوامل حواس پرتی یا جلوگیری از اطلاعات. در صورت مواجهه با استرس ، اگر اطلاعات زیادی در مورد جراحی کمر به آنها داده شود ، ممکن است در واقع وضعیت شان بدتر شوند. برای افراد گروه بلانتر ها ، اطلاعات زیاد به اضطراب و استرس قبل از عمل منجر می شود و می تواند با کسب نتایج ضعیف ارتباط داشته باشد. بنابراین ، ممکن است برخی از سطوح انکار و حواس پرتی برای بلانت ها بهتر باشد.

 

علاوه بر سبک های شخصیتی ، درک و حافظه ناکافی از اطلاعات مربوط به جراحی ستون فقرات می تواند منجر به نارضایتی بیمار شود و تأثیر منفی بر نتیجه درمان داشته باشد. به طور کلی ، بیماران تمایل دارند درک نسبتاً کمی از اطلاعات پزشکی ارائه شده به آنها داشته باشند و از آنچه به آنها گفته می شود اطلاعات کمی را به خاطر بسپارند.

 

  • بسیاری از فرم های رضایت پس از جراحی در سطح مجلات علمی ، بیش از درک اکثر افراد ، نوشته شده اند. بنابراین ، تنها حدود 40٪ از افراد فرم رضایت نامه را با دقت می خوانند.
  • بیماران فقط حدود 30٪ تا 50٪ اطلاعات کلامی را که درباره جراحی به آنها داده می شود به یاد می آورند و فقط کمی بیشتر هنگام نوشتن آنها را به یاد می آورند.

بنابراین ، یادداشت برداری یا آوردن دوست برای مراجعه به پزشک می تواند هنگام آماده شدن برای جراحی کمر مفید باشد.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید
    دکتر علیرضا شیخی
    شماره تماس