سردرد عصبی ،علائم و راههای درمان

سردرد عصبی ،علائم و راههای درمان

سردرد عصبی

سردردهای عصبی و تنشی شایع ترین نوع سردرد ها می باشند که اثر اضطراب زیاد ،احساسات شدید و حساسیست به درد حاصل می شود.این نوع سردردها عموما در زنان شایع تر است.
درد سردرد های تنشی معمولا آنقدر شدید نمی شود که در کار و یا زندگی اجتماعی شما اختلالی جدی ایجاد کند. سردرد های تنشی تمایل دارند که هر چند وقت یک بار بروز کنند، به ویژه اگر تحت فشار های کاری و استرس باشید.
فرد در این نوع سردردها عموما فشاری همچون باندی کشی دورتادور سر خود احساس می کند.این سردردها از ناحیه پیشانی و پس سر احساس می شود وبعد از گذشت زمان این درددر کل سر منتشر می شود.

سردرد عصبی

علت سردردهای عصبی

سردردهای تنشی و عصبی ناشی از تنش‌های روحی و روانی است و اضطراب و افسردگی علت‌های اصلی این نوع سردردها هستند.وتازمانی که فشار روانی از بین نرود و اضطراب و افسردگی فرد درمان نشود این نوع سردرد نیز از بین نمی‌رود.علاوه برآن عواملی همچون:
-خواب ناکافی
-قاعدگی
-قندخون پایین
-تغذیه نامناسب
-کم آبی
ازدیگر علائمی هستند که سبب بروز سردرد خواهند شد.

علائم سردردهای عصبی

درد ثابت در دوطرف سر
انتشار درد درکل نواحی سر
احساس فشار مبهم در ناحیه سر
درد ناحیه عضلات گردن ،شانه و فک
دردی که تمام طول روز ادامه دارد

سردرد عصبی

راههای پیشگیری از سردرد عصبی

استرس و اضطراب خود را کاهش دهید
خواب منظم و کافی داشته باشید
تغذیه کافی و سالم داشته باشید
ورزش و پیاده روی را فراموش نکنید
در هنگام استفاده از کامپیوتر بعد از هر چندساعت کار به چشم خود استراحت دهید

درمان سردرد های عصبی

معمولا این گونه سردردها شدید نمی باشند که فرد در کار یا زندگی اجتماعی خود دچار اختلال شود در این حالت استفاده از مسکن های بدون نسخه کمک بسیاری به درمان این دردها خواهد کرد.
گاهی اوقات داروهای مسکن برای درمان چنین درد هایی کافی نمی باشد که دراین صورت با مراجعه به پزشک داروهای زیر برای شما تجویز می شود:
- ایندومتاسین؛
- کتورولاک؛
- ناپروکسن؛
- اوپیات‌ها (مورفین، کدئین)؛
- استامینوفن بسیار قوی که فقط با نسخه‌ی پزشک دردسترس است
درصورتی که داروهای مسکن قوی کارساز نیاشد پزشک ممکن است داروهای شل کننده عضلات ،که کمک بسیاری به متوقف کردن اسپاسم عضلات می کند، تجویزمی نماید.

سردرد عصبی

جدیدترین مقالات:

جراح دیسک گردن

مصرف بی رویه داروهای مسکن ممنوع

البته به نکته توجه نمایید که نباید بیش از سه نوبت از این قرص ها در طول هفته استفاده کنید زیرا ممکن است دراین حالت به سردردهای ارجاعی مبتلا شوید.سردرد ارجاعی زمانی آغاز می شود که قرص های مسکنی که مصرف کرده اید اثر خود را از دست بدهند، که همین قضیه باعث می شود شما مجبور به مصرف قرص های مسکن بیشتری شوید. بعد از مدتی، اگر شما قرص های مسکن مصرف نکنید با سردرد مواجه خواهید شد. پس از مصرف بی رویه قرص های مسکن نیز خودداری کنید.

ورزش داروی طبیعی و بدون عارضه

ورزش دارویی طبیعی و بی عارضه ای است که به طور طبیعی میزان ترشح سروتونین یا هورمون شادی را در مغز افزایش می دهد و علاوه بر آن یک داروی طبیعی تمام عیار برای افرادی است که مدام احساس خستگی می کنند و یا کم صبر هستند


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

تماس با ما

  • شماره تماس های ما02833229886 09379033165
  • آدرس مطب آدرس: قزوین چهاراه بوعلی ، بن بست ساحل ، ساختمان پزشکان عرفان
دکترعلیرضا شیخی
شماره تماس